اشنایی با رنگ مولتی کالر (دکوراتیو)

اشنایی با رنگ مولتی کالر (دکوراتیو)

این نوع پوشش ها از پوشش هایی هستند که حالت های تزیئنی دارند از طیف رنگ مولتی کالر رنگ چرم نما ها و رنگ ترک و ...... هستند البته از دیگر رنگ های روغنی میتوان پوشش دکوراتیو اجرا کرد که به مهارت و تحربه نقاش ها بستگی دارد.

دراین مقاله با ویژگی های رنگ دکوراتیو اشنا میشویم.

 رنگ مولتی کالر

از این رنگ بیشتر در مغازه ها و محل های کاری استفاده میشود وبرخی دیگر از این رنگ برای رنگ امیزی سقف و دیوار های داخلی ساختمان ها بکار میبرند این رنگ فقط بشکل اسپری قابل استفاده است وقلم و غلتک برای اجرای این رنگ کاربردی ندارد.

در رنگ امیزی این رنگ از دستگاه مخصوص ان استفاده میشود و برروی سطح مورد نظر پاشیده میشود نکته مهم در رنگ امیزی مولتی کالر تبحر و تجربه در رنگ سازی میباشد یک نقاش کار بلد و ماهر باید بتواند در زمینه کد های رنگ که در ترکیب کردن ان ها را با یکدیگر همرنگ سازد نکته دیگر که در زمینه مولتی کالر یا دکوراتیو تفاوت بالای قیمت ها است که بدست رنگ کار اعلام میشود فرق بین این قیمت ها در اصل در اجرای ان است نوع اجرای رنگ های دکوراتیو شباهت زیادی به زیر سازی رنگ روغنی دارد.

اگر سطح مورد نظر گچی باشد مانند رنگ روغنی و زیر کار روغنی و یک بتونه کامل پلاستیک و 2 دست رنگ روغنی بعد از ان رنگ مولتی کالر بر روی زیر سازی روغنی اجرا شود.

مولتی کالر برای رقیق شدن به کمک تینر یا نفت ها ویا مواد های دیگر را ندارد مولتی کالر یک قابلیت هم زنی هم ندارد برای هم زدن این رنگ باید قبل از رنگ امیزی باید ان را در یک گالن ریخته و ان را هم زد ان را به تندی تکان داده تا محتویات داخل رنگ بخوبی میکس شوند.

رنگ مولتی کالر قابلیت شستشویی 100% را ندارد اما در برابر اب بسیار مقاوم و بادوام است برای قابلیت شستشوی مولتی کالر از کیلر های روغنی نیز استفاده میشود که موجب شسشتشوی رنگ مولتی کالر میشود اما رنگ را زرد فام میکند.

درصورت اسیب پذیری ان به راحتی میتوان ان را دوباره ترمیم کرد.

نیازی به حلال ندارد تا انجایی که میدانید رنگ مولتی کالر برعکس تمامی رنگ های دیگر نیازی به مواد حلالی ندارد و همچنین بوبی نامطبوعی ندارد به این دلیل است که در محل های تخلیه و منازل های مسکونی و..... براحتی قابل اجرا است.

در طرح ها و رنگ های گوناگونی در بازار ها تولید میشود منطبق با هر سلیقه ای برای بوجود اوردن سطح های بسیار زیبا و چشم نواز را برای شما و دیگر افرا خانواده فراهم میسازد.

این رنگ خاصیت ضد اب را دارد و در کل هیچ عدم شوره میباشد طرح های متنوع و بافت های ویژه رنگ و مات و کم جلا بودن  رنگ مولتی کالر باعث شده است طرفداران زیادی به جلب کند وتا الان استقبال بیشتری از این رنگ میشود.

ضخامت بسیار کم بافت دانه های رنگی این رنگ دکوراتیو بر روی فیلم کمتر از یک میلی متر

چسبندگی بسیار بالا که بر روی هر سطحی قابل اجراست

مقاوم در برابر ضربه بدلیل کشش سطحی بالا در مقابل تغییر دادن حجم زیرین و ترک ها مویی مقاومت است.

این بدلیل مواد تشکیل دهنده برای رشد باکتری ها و قارچ ها اصلا مناسب نیست وهیچگونه باکتری و میکروبی قابل رشد نمیباشد.

بدون بو یا بی بو که بعداز مدت کوتاهی هیچ بویی در اطراف باقی نمی ماند.

اجرای سریع و اسان در یک مرحله توسط نقاشان ماهر با یک کار باکیفیت و عالی