khani-painting-8

پالپینگ

صنعت ساختمان سازی نوین در جهان کنونی به دنبال به کار گیری گسترده از عایق ها، در سطوح مختلف سازه های مسکونی و تجاری است. این موضوع که سبک سازی سازه ها را سبب میشود عاملی بسیار اساسی در راستای مصرف بهینه انرژی در فضاهای عمومی است. همچنين زندگي ماشيني ميطلبد كه پس از يك روز پر مشغله محيطي آرام با رنگهاي آرامبخش نياز داشته باشيم.
پوشش های سلولزی قابلیت اجرا بر روی کلیه سطوح را دارا می باشد. این نوع پوشش بسیار مورد توجه انبوه سازان قرار دارد. زیرا به منظور صرفه جویی های مالی و زمانی بعد از اجرای گچ و خاک، اقدام به اجرای پوشش های سلولزی می نمایند. به عبارت دیگر مرحله گچ کاری که مرحله ای وقت گیر و در عین حال هزینه بردار است حذف می گردد. همچنین این نوع پوشش قابلیت اجرا بر روی سطوح دیگر نظیر گچ، رنگ روغن، رنگ پلاستیک، چوب، شیشه و …را با توجه به دستور العمل اجرایی خاص خود دارا میباشد

ویژگی های استفاده از پالپینگ در نمای ساختمان
سرعت اجرا
با توجه به اینکه نیوپاد توسط پیستوله بر روی نمای بیرونی و همچنین داخلی ساختمان پاشیده می شود سرعت اجرای بسیار بالایی داشته و بسیاری از نقاشان ساختمانی به راحتی قادر به اجرای این پوشش می باشند.به طوری که هر اپراتور نسبت به تعداد طبقات و دستگیری کار بین ۵۰ تا ۲۰۰ متر مربع را در طول روز اجرا می نماید.
همانند سازی
این پوشش جایگزین بسیار مناسبی برای سنگ های ساختمانی گران قیکت می باشد چرا که طرح های گرانیتی آن ظاهر و جلوه سنگ گرانیت را در ساختمان داشته و با طرح های فراوان و متنوع توانسته تا نسبت به هر سلیقه ای دست معماران را در انتخاب طرح های گرانیتی باز بگزارند.
قیمت
قیمت آن بسیار با صرفه تر از اجرای سنگ های گرانیتی می باشد.
شستشو
قابلیت شستشوی ۱۰۰% همانند سنگ.
نماهای ترکیبی با سایر نماهای ساختمانی
می توان با ترکیب با سایر مصالح نما مانند سنگ های ساختمانی ورق کامپوزیت ،ابزار سیمانی ،شیشه های رفلکس ،رنگ نما و … به ترکیبات بیشمار و زیبایی در امر نما سازی بیرون ساختان رسید.
بدون بو و حساسیت هنگام اجرا و پس از اجرا
به علت اینکه رزین های مصرف شده در داخل مواد نیوپاد همگی بر پایه رزین های اکریلیک پایه آبی می باشد.هیچگونه بو و حساسیتی را هنگام اجرا بوجود نمی آورد و هیچ

گونه حلال های تینری و یا ترکیبات نفتی در داخل آن بکار نرفته است.به همین علت نگهداری و اجرای آن بسیار ایمن و بهداشتی می باشد.

سبکی
علاوه بر استفاده در ساختمان های کوچک و ویلایی و آپارتمانی می تواند در پروژه های بزرگ و بلند مرتبه مورد استفاده فراوان قرار گیرد ، چرا که وزن سبک آن را بين ۱۰۰۰ تا ۹۰۰ گرم بار مرده ساختمان را بین ۴۰ الي ۳۰ درصد کاهش می دهد. ولی استفاده از سنگ در ساختمان های بلند مرتبه علاوه بر بالا بردن هزینه های اسکلت سازی خطرات جبران ناپذیری را در زمان زلزله به وجود می آورد .از سوی دیگر هزینه های اجرایی و حمل و نقد و نگهداری و پرت سنگ خیلی بیشتر از مواد روپاد گرانیت می باشد.همچنین با توجه به اینکه اخیرا دست اندر کاران ساختمانی توجه خاصی را بر روی سبک سازی.خصوصا دیوار های نمای داخل و خارج ساختمان معطوف داشته اند. در این راستا نسل جدیدی از دیوارها مانند پنل هاي سه بعدي ، وارم وال و دیوارهاي ای پی اس به بازار عرضه شده‌اند که استفاده از روپاد گرانیت می تواند مکمل بسیار خوبی جهت سبک سازی نمای نهایی باشد.
انعکاس نور
بافت نیوپاد از پولک های سرامیکی تشکیل شده است که هر یک قابلیت انعکاس نور را دارا می باشند که این امر در زمانی که نور خورشید به طور مستقیم به سطح وسیعی از ساختمان می تابد به طور چشمگیر و جذابی سطح کار را به رویت می رساند.که این یکی دیگر از خواص منحصر به فرد روپاد گرانیت می باشد به همین علت زیر سازی نیوپاد باید با دقت خاصی انجام گیرد تا عیوب زیر سازی در زمان تابش نور برجسته نگردد.
قابلیت پوشانندگی ترک های زیر کار
قابلیت انعطاف نیوپاد باعث می شود ترک های مویین سطح زیر کار که از لرزش های کوچک ساختمانی بوجود می آید بعد اجرا رویت نگردد.
قابلیت اجرا بر روی سطوح منحنی
اجرای پاششی و انعطاف پذیری نیوپاد به این محصول این امکان را می دهد که به راحتی بر روی سطوح گرد و منحنی اجرا شود.